Webmaster Forumu - Sekersin.COM

Webmaster Forumu - Sekersin.COM (http://www.sekersin.com/)
-   Google Optimizasyon (http://www.sekersin.com/google-optimizasyon/)
-   -   Doğru Backlinkin Önemi (http://www.sekersin.com/google-optimizasyon/3317-dogru-backlinkin-onemi.html)

Rasty 11-12-2009 23:14

Doğru Backlinkin Önemi
 
Backlink Nedir?

Backlink bir başkasının sizin sitesine link vermesi, kullanıcılarını size yönlendirmesi ve birnevi size kefil olmasıdır.

Makale Girişi:

Bunu size küçük bir örnekle anlatarak başlayacağım: Örneğin bir arkadaşınıza bir iş konusunda kefil oldunuz ve ona yönlendirdiniz. Sizin kefil olduğunuz kişi işi iyi yaparsa, onu önerdiğiniz için size güven de artar, eğer kefil olduğunuz kişi işi kötü yaparsa size olan güvenleri de azalır.


Doğru Backlink Yararları ve Backlink Konusunda İpuçları:

- Yukarıdaki örnekte anlattığım gibi size doğru kişiler kefil olursa size olan güven artar. Örneğin size bir dolandırıcının kefil olması var bir de işini çok iyi yapan birinin. Eğer haber siteniz varsa siz adult siteden backlink sağlarsanız size bir faydası olacağını pek sanmam, onun yerine zararı dokunur; fakat kaliteli bir haber sitesinden backlink sağlarsanız (işini iyi yapan) bunun size yararı çok olacaktır.

- Backlink sağlamaya çalışırken bloglardan link kasmayın size yararı dokunacağını hiç sanmam. Spam yaparak bir yere varamazsınız tam tersine Türk webmasterlarının ve kendi sitenizin kalitesini düşürür, adını kötüye (spamcıya) çıkarırsınız.

- Link alıcıları için: Doğru siteleri seçin. İçeriği sizinle aynı ya da benzer, kaliteli, düzeyli, dışarıya link çıkışı az olan, spam yapmayan, yasal sitelerden link alın.

- Link satıcıları için: Yasal olmayan, kalitesiz, spam yapan sitelere link vermeyin ve satmayın.

- Siz de sitenizden dışarıya link verirken dikkat edin. Yanlış kişiye kefil olmayın. Link veriyorsanız az sayıda ve kaliteli, işini yapan, düzeyli sitelere link verin.


Yanlış Backlink Zararları:

- Örneklerde de bahsettiğim gibi yanlış kişiye kefil olmayın. Yanlış kişiye kefil olursanız (backlink olarak da) olan size de olur.

- Bir site spam yapıyorsa, illegal içerik barındırıyorsa ve sizinde bu siteyle backlink ile bir bağlantınız varsa Google da sizin siteniz hakkında şüphelenecektir.


Konu Özeti:

Doğru sitelere kefil olun, doğru sitelerle link konusunda anlaşın ve backlink sağlayın. 1000 tane gereksiz backlink olacağına 1 tane kaliteli backlink olsun daha iyidir. Zaten siteniz büyüdükçe siz birşey yapmadan da sizin sitenize link verenler olacaktır, o yüzden öncelikli davranmanız gereken backlink değil sitenizi insanlığa faydalı ve kaliteli yapmaya özen göstermenizdir.

Cenk / http://www.seoliz.com


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.